Kategórie článkov

Späť na Programovanie

Kurz PHPMYSQLAJAX - Programovanie v PHP s MySQL natvrdo a bez frameworku!


Vitajte na kurze

Vedeli ste, že Facebook bol od začiatku naprogramovaný v PHP? Dnes Facebook funguje na vlastnej odnoži PHP nazvanej HHVM. Databázu MySQL používajú vedci z NASA tak ako aj drsní chlapci z U.S. Navy. Enginy stránok Wikipedia, Yahoo, Wordpress sú naprogramované práve v PHP. Prečo je to tak?
PHP (PHP: Hypertext Preprocessor) predstavuje výkonný open-source programátorský nástroj na výtváranie rýchlych dynamických stránok. Kombináciou PHP a MySQL je možné ľahko vytvoriť napr. rýchle robustné a stabilné eshopy. PHP je zadarmo, rovnako ako MySQL.
Lektor garantuje prakticky orientovaný kurz. Lektor napísal v objektovom PHP napr. finančný portál finscreener.com, ktorý obsahuje viac ako 50 000 riadkov kódu objektovo orientovaného PHP. Keďže bol kladený dôraz na rýchlu odozvu, lektor a jeho tím naháňal každú milisenkundu oneskorenia stránky. Spolu s jeho tímom spravuje klastrovanú MariaDB (agilnejšia odnož MySQL) databázu, ktorá je dimenzovaná na kapacitu 1TB (!)

1 finscreener.png 2 php wikipedia.png 3 php yahoo.png 4 mysql pouziva nasa.png 5 mysql pouziva us navy.png

Pre koho je tento kurz určený?

Tento prakticky-orientovaný kurz PHP je určený ľudí, ktorí kedysi v niečom trochu programovali (napr. na strednej škole) alebo to podomácky skúšali majú základy jazyka HTML. Je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť tvoriť dynamické webové stránky a chcú pochopiť objektovo orientované programovanie od základov a chcú presne vedieť ako napísať a ladiť svoje vlastné programy v jazyku PHP. Očakáva sa, že svoje prvé riadky PHP kódu budete písať práve na tomto kurze.
Pri vstupnom interview ľudia často uvádzajú, že mali na škole základy jazyka Pascal, čo je úplne postačujúce pre absolvovanie kurzu.

Čo získate absolvovaním tohto kurzu?

Zoznámite sa s programátorskými technikami, ktoré sa vyžadujú na pozíciu PHP frontend developera, ktorého nástupný plat býva medzi 1000-2000 eur / mesiac.
Ak zamestnávate ľudí, ktorí vedia PHP s MySQL, viete vytvoriť stránky s vysokou návštevnosťou s nulovými (GNU) nákladmi na softvér pre programátorov ako aj licencie potrebné na prevádzku stránky. Vysoká návštevnosť = vysoká cena stránky.
Možnosť vytvoriť si vlastné eshopy a iné internetové stránky, ktoré môžu generovať pasívny príjem.
Lektorove know-how, ktorý si nad PHP kódom odsedel niekoľko rokov a rýchlo vám pomôže prekonať počiatočné neduhy.
Výber z 79tich predpripravených okomentovaných príkladov, z ktorých lektor s vami rozoberie tie, ktoré sú vhodné pre úroveň skupiny na čo najefektívnejšie pochopenie témy.
Výber z 25tich samostatných úloh (resp. labov), ktoré lektor naservíruje tak, aby pochopenie bolo čo najefektívnejšie.